عابران پیاده در صورت بی احتیاطی در تصادفات مقصر می شوند

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری ربیع، رئیس پلیس راهور گیلان اظهار داشت:به نظر می رسد آسیب‌پذیر ترین قشر از کاربران ترافیک در استان به تکالیف خود کمتر توجه می کنند.

سرهنگ محمدی با اشاره به ماده ۲۱۵ آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی در موردتکالیف قانونی عابران پیاده که دارای ۹ بند است، افزود:این آیین‌نامه به صورت شفاف در دستور کار کارشناسان تصادفات قرار گرفته است ، از این رو پلیس راهور تلاش می کند تا شهروندان را از این تکالیف آگاه کند.

سرهنگ محمدی در ادامه افزود:برابر قانون شهروندان در محل‌هایی که پیاده‌رووجود دارد، نباید از سطح سواره‌رو استفاده کنند. همچنین در محل‌هایی که پیاده‌رو نیست، یا به دلایلی غیرقابل تردد است، باید از انتهای سمت چپ و عکس حرکت وسایل نقلیه عبور کند.

او با اشاره به اینکه عابرین پیاده برای گذشتن از عرض معابر، تنها از گذرگاه پیاده، پل های هوایی و پل‌های زیرزمینی مجاز به عبور هستند ،ادامه داد:شهروندان از دویدن، پریدن و ورود ناگهانی به سواره‌رو خودداری کرده و به هیچ عنوان از حصار آزادراه نگذرند،در بزرگراه‌ها و خیابانها از لابه‌لای درختان، گل‌ بوته‌های حاشیه و میانه راه عبور نکنند،در تقاطع‌ها با روشن شدن چراغ سبز، عابرین اجازه حرکت دارند و به هیچ عنوان نباید از موانع و خط‌کشی‌های ویژه سواره‌رو عبور کنند.

سرهنگ محمدی با اشاره به خلاء قانونی در اعمال قانون عابرین پیاده، در کنار فرهنگ‌سازی و آموزش گفت:مسلماً در صورتی که عابرین پیاده به تکالیف خود توجه نکنند در تصادفات مقصر می شوند.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

۱۲۷

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *